Bucen Kozjak
02. 12. 2016 13:04

Бал фор Лајф гостува во Кочани

Бал фор Лајф гостува во Кочани

Кошаркарите на Бал фор лајф ја започнуваат серијата натпревари на гостински терен. Утре тие гостуваат во Кочани, на тимот на Дино Баскет.

Кумановскиот состав ќе се обиде утре да ја оствари првата победа на гостински терен, и да остане лидер на табелата. Дино Баскет досега забележаа една победа, против Кичево, додека беа поразени од Марфил Спорт и МЗТ Скопје.

Натпреварот се игра во сабота во 18 часот во Кочани.

Женскиот состав на Бал фор лајф утре игра против екипата на Шкупи, додека јуниорскиот состав во недела од 11 часот ја пречекува екипата на Вардар.
Nace Budjoni
Ghetaldus
Tv Plus
Zafir Sajto
Zafir Sajto
Level
Parking
Kvatro
NER
Srecni praznici
stuz
Bravo