Bucen Kozjak
13. 03. 2017 11:42

Бал фор Лајф останува непоразен на домашен терен

Бал фор Лајф останува непоразен на домашен терен

Кошаркарите на Бал фор Лајф ја забележаа осмата победа во Третата кошаркарска лига. Вчера тие беа подобри од Дино Баскет со резултат 90-55.

Кумановскиот состав одлично го отвори натпреварот, каде што само во првите десет минути постигна 7 тројки или вкупно 34 поени. Потоа натпреварот имаше мирен ток, каде што Бал фор Лајф ја одржуваше предноста и подоцна го постави конечниот резултат 90-55. Ненад Стојановски беше најефикасен на овој меч со постигнати 19 поени.

Бал фор Лајф следниот натпревар го игра за 2 недели против тимот на МЗТ Скопје на домашен терен.
Nace Budjoni
Ghetaldus
Tv Plus
Zafir Sajto
Zafir Sajto
Level
Parking
Kvatro
NER
Srecni praznici
stuz
Bravo