Bucen Kozjak
21. 04. 2017 14:40

Куманово ќе бара ново изненадување против Соколи

Куманово ќе бара ново изненадување против Соколи

Кошаркарите на Кумананово утре во 18 часот играат против екипата на Карпош Соколи.

Победа на гостински терен против вториот АБА лигаш не е непознаница за Куманово одкако успејаа да забележат победа во рамките на БИБЛ лигата. Во првиот Суперлигашки натпревар, Куманово го намачи фаворитот и загуби по продолжение со 88-91. 

Во другите натпревари Фени Индустри го пречекува Кожув, а во Скопје се игра и вечното дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје.

Тимот на кумановецот Игор Михајловски сигурно ќе брка победа против кавадарчани со која ќе направи голем чекор во борбата за четвртото место кое носи Плеј-оф завршница. Сеуште не се знае каде ќе бидне одиграно вечното дерби, одкако МКФ постави барања до Работнички во кои бара навивачката трибина да биде празна, а трибините каде што ќе се официјалните лица и гостинската екипа да биднат со зголемен број на редари.

Сите натпревари треба да започнат во сабота во 18 часот. Натпреварот Карпош Соколи - Куманово, можете да го проследите на следниот линк.
Nace Budjoni
Ghetaldus
Tv Plus
Zafir Sajto
Zafir Sajto
Level
Parking
Kvatro
NER
Srecni praznici
stuz
Bravo