Bucen Kozjak
02. 12. 2016 13:15

Куманово загуби во БИБЛ, утре го пречекува Пелистер

Куманово загуби во БИБЛ, утре го пречекува Пелистер

Кошаркарите на Куманово го забележаа првиот пораз во БИБЛ лигата, одкако Сигал Приштина беше подобар на вчерашниот натпревар со резултат 79-67.

Кумановчани натпреварот го загубија во последниот период кога примија 24 поени а постигнаа само 15 коша. Марјан Јаневски беше најефикасен со 14 поени.

Пеколниот ритам за Куманово продолжува утре, кога ја пречекуваат екипата на Пелистер во Спортската сала.

Натпреварот започнува во 19 часот.
Nace Budjoni
Ghetaldus
Tv Plus
Zafir Sajto
Zafir Sajto
Level
Parking
Kvatro
NER
Srecni praznici
stuz
Bravo