Bucen Kozjak
05. 12. 2016 15:26

Прва гостинска победа на Бал фор Лајф

Прва гостинска победа на Бал фор Лајф

Кошаркарите на Бал фор лајф ја забележаа првата победа на гостински терен оваа сезона.

Тие во Кочани беа поуспешни од тимот на Дино Баскет со резултат 73-80. Натпреварот на полувреме беше 40-40 и беше неизвесен до последниот период. Искуството беше на страната на гостите кои успејаа да направат и максимални 15 поени разлика, но по неколкуте погодени тројки на домаќинот во обид да се стопи разликата, натпреварот заврши со конечен резултат 73-80.

Наум Јакимовски беше најкористен играч кај победникот со 25 поени.

Бал фор Лајф се слободни овој викенд, а за две недели играат против МЗТ Скопје на гостински терен.
Nace Budjoni
Ghetaldus
Tv Plus
Zafir Sajto
Zafir Sajto
Level
Parking
Kvatro
NER
Srecni praznici
stuz
Bravo